Önfertőtlenítő padlóburkolat nyerte az MKIK innovációs díját

A Graboplast Padlógyártó Zrt. munkája a díjnyertes padlóburkolatot.

   

A Graboplast Padlógyártó Zrt. az általa kifejlesztett különleges önfertőtlenítő padlóburkolatával nyerte el a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Innovációs Díját a 29. Innovációs Nagydíj Pályázaton - tájékoztatta a kamara kedden az MTI-t.

A közleményben megjegyezték: a győri cég világújdonsága az első olyan önfertőtlenítő padlóburkolat, amely vegyszerek használata nélkül tünteti el a kórokozókat. Az innovatív bevonat kettős védelmi rendszere - nanoezüst- és titándioxid-részecskék - szórt fényben aktivizálódik, hogy lebontsa a szerves szennyező anyagokat - magyarázták.

A pályázatot 2020-ban a Magyar Innovációs Szövetség a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával hirdette meg; idén összesen 9 különböző innovációs díjat ítélt oda a 24-tagú bírálóbizottság a tavalyi év legkiemelkedőbb hazai innovációinak elismerésére.

Pakucs János, a Magyar Innovációs Nagydíj rendszer alapítója és jelenleg is szervezője a közlemény szerint kijelentette: a vállalati innovációs tevékenység a múlt évben jelentősen, közel 50 százalékkal növekedett, ami döntően a hazai innovációs irányítórendszer átalakításának, kormányzati szintre emelésének és az állami kutatási-fejlesztési források jelentős növekedésének eredménye.

Sebők Katalin, az NKFIH elnökhelyettese szintén a közleményben kiemelte: Magyarország innovációs teljesítménye folyamatosan javul, az Európai Innovációs Eredménytábla alapján Magyarország összesített mutatója a tavalyi 73-as értékről 76-ra emelkedett. A hivatal célja, hogy lehetőséget biztosítson az innovációs szereplők számára, többek között pályázati források révén, melyre idén 182 milliárd forintos keretösszeg áll rendelkezésre - fűzte hozzá.

Dunai Péter, az MKIK főtitkára a közleményben elmondta: nagy öröm számukra, hogy a mai hightech világban egy ilyen hagyományos, de annál jelentősebb termék nyerte el a kamara innovációs díját. A Graboplast innovációja a tekintetben is kiemelkedő, hogy gyorsan reagált a pandémia által generált higiéniai problémára - hangsúlyozta.

A 2020. évi Magyar Innovációs Nagydíjat a Richter Gedeon Nyrt. nyerte el a Terrosa új bioszimiláris magyar gyógyszer megalkotásáért. Elismerésben részesült továbbá többek között az Additive Manufacturing Technologies Hungary Kft., a TEQBALL Kft. és a Femmetex Hungary Kft. is.

Forrás: MTI


Ha a cikket érdekesnek találta, látogasson el a profikaneten Facebook-oldalra, és nyomjon rá egy "Tetszik"-et. Megéri!

Frissítve: 2021-07-21 09:30:42

További híreink

H 11:36

Az új intelligens asszisztenst számos területen és okostelefonokon is lehet majd használni.

Tovább
H 10:30

A költségvetés helyzetével kapcsolatos aggasztó nyilatkozatok negatívan érintették a forintot.

Tovább
H 09:46

A reálkereset 2 %-al csökkent az egy évvel korábbihoz képest.

Tovább
H 09:11

A vádak szerint Moszkva szándékosan az éhínséget használta fegyverként.

Tovább
H 08:14

Huszonnégy országban van kolerajárvány

Tovább
H 06:56

Változékony marad időjárásunk, a csapadék mellett viszont meleg időre számíthatunk.

Tovább

Belföld

Hoppá - Ők már megkapták a koronavírust

Fókuszban a sztárvilág

Fókuszban a sport

Fókuszban az egészség